Choroby dróg oddechowych – dychawica oskrzelowa

33

Jest problemem coraz częściej występującym, a komplikacje związane z tą chorobą mogą stanowić poważne zagrożenie dla ogólnego stanu naszego zdrowia i życia. Dychawica oskrzelowa, znana też jako astma, wymaga odpowiedniego leczenia. Profesjonalna, w porę rozpoczęta terapia może pomóc w łagodzeniu przebiegu choroby. By jedna zacząć leczenie w odpowiednim momencie, należy w odpowiedni sposób zinterpretować pierwsze objawy dychawicy. Co zatem każdy z nas powinien wiedzieć na temat tak powszechnego i niebezpiecznego problemu, jakim jest astma?

Skąd biorą się problemy z astmą?
Dychawica oskrzelowa rozwija się zazwyczaj pod wpływem szkodliwych substancji, na które nasz organizm jest wyjątkowo wrażliwy, a które mogą do niego przenikać m. in. wraz z wdychanym powietrzem. Astma wiąże się też z takimi problemami, jak infekcje oraz choroby zakaźne, które bardzo często atakują nasze drogi oddechowe. Wiadomo również, że dychawica oskrzelowa jest powiązana z alergiami, będącymi jedną z plag XXI wieku.

Jakie objawy mogą świadczyć o rozwoju astmy?
By w porę rozpocząć leczenie astmy, należy zwracać uwagę na te symptomy, które mogą świadczyć o początkach choroby. Dychawica oskrzelowa rozwija się w dość charakterystyczny sposób. Typowe objawy tej choroby to silne duszności, pojawiające się zazwyczaj w formie ataków, oraz uczucie ścisku w piersiach. Takie problemy zazwyczaj pojawiają się w nocy, a dusznościom często towarzyszą ataki kaszlu. Są to problemy, których nie można ignorować. Im wcześniej problemy te zostaną zgłoszone lekarzowi, tym większa szansa na to, że leczenie pomoże zahamować rozwój choroby.